انتخاب دوربین میکروسکوپی

امروزه پردازش تصویر در طیف وسیعی از کاربردهای میکروسکوپی یافت می شود. از جمله می توان به کاربرد آن در تحقیقات زیست شناسی، تشخیص و ارزیابی محصولات دارویی و پزشکی و علوم مواد اشاره کرد. از این رو دوربین میکروسکوپی از اهمیت بالایی برخوردار است. 

میکروسکوپ دسترسی مستقیم به مطالعه ساختار و عملکرد متنوع ترین اشیاء را فراهم می کند. با این حال، با استفاده از تنها یک روش فقط به ندرت می توان تمام اطلاعات مورد نیاز را بدست آورد.

از این رو ابزارها و فناوری های گوناگون برای استفاده در این حوزه ارائه شده است. دوربین میکروسکوپی مهمترین و اصلی ترین جزء این ابزارها برای استفاده از فناوری های گوناگون است.

اهمیت انتخاب دوربین میکروسکوپی مناسب

برای اهداف مختلف، ملاک های متفاوتی وجود دارد. این ملاک ها ما را برای دستیابی به دوربین مناسب هدایت میکند. اگر تعداد معدودی مولفه برای انتخاب دوربین میکروسکوپی در نظر بگیریم، احتمالا در آینده از خرید خود پشیمان میشویم. معمولا برای خرید هر وسیله تخصصی، بهترین اقدام اخذ مشاوره از متخصصین مربوط به آن حوزه است. ما نیز همیشه به مشتریان خود سفارش میکنیم برای خرید دوربین میکروسکوپ حتما مشاوره بگیرید.

مزیت دوربین میکروسکوپی دیجیتال

برای استفاده از پردازش تصویر در میکروسکوپ، انتخاب مناسب ترین ابزارها برای هر میکروسکوپ بسیار مهم است. این علاوه بر انتخاب صحیح خود میکروسکوپ بسته به نوع لنزها، روشنایی ، مجموعه فیلترها و قطبشگرها است. در نهایت الزامات ویژه مربوطه برای انتخاب مناسب ترین دوربین میکروسکوپی و نرم افزار پردازش تصویر سازگار تعیین کننده هستند.

دوربین میکروسکوپی دیجیتال، تصویری میکروسکوپی به روش بهینه با استفاده از داده های تصویر فراهم می کند. این داده های تصویری ممکن است ضبط ، ذخیره یا چاپ شوند. داده های تصویری تهیه شده توسط دوربین میکروسکوپی می تواند با استفاده از رایانه شخصی یا دستگاه تلفن همراه  مورد پردازش و تجزیه و تحلیل دیجیتالی قرار گیرد.

تصاویر ارائه شده توسط دوربین دیجیتال میکروسکوپ به راحتی در یک مانیتور بزرگ نمایش داده می شود . بنابراین می توان به راحتی برای نمایش زنده اهداف مشاهده  مورد استفاده قرار گیرد.

انتخاب دوربین میکروسکوپی مناسب

با این حال ، چگونه دوربین دیجیتال مناسب را پیدا می کنید؟نرم افزار میکروسکوپی و کاربرد مورد نظر شما باید هنگام انتخاب دوربین همخوانی داشته باشد؟
دوربین سیاه و سفید یا رنگی ، نوع حسگر ، نرخ فریم  و نوع شاتر ، مقدار وضوح ، نوع سنسور و میزان پیکسل،  اندازه و میدان دید سنسور، اندازه و حساسیت پیکسل بسیاری مولفه دیگر در انتخاب دوربین میکروسکوپی مناسب تاثیر گذار است.

علاوه بر این جهت اتصال دوربین به میکروسکوپ نیاز به یک لنز یا همان برابرساز متناسب با ویژگی های دوربین است. این برابر ساز تنها جهت اتصال فیزیکی دوربین و میکروسکوپ نیست بلکه، مهمتر از آن از وظیفه تشکیل بهترین تصویر از نقطه نظر اپتیکی را  بر عهده دارد.

همه و همه  ی اینها نکاتی است در هنگام خرید یک دوربین میکروسکوپی مناسب باید به آنها دقت نمود.
در مقالات آینده به بررسی هریک از این مولفه ها پرداخته خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر،ما رادر اینستاگرام به نشانی https://www.instagram.com/parnoa.ir دنبال نمایید.

 

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بالا